
ANUNŢ PRIVIND VÂNZAREA DE ACTIVE DE NATURA ACTIVELOR FINANCIARE DIN PATRIMONIUL UPETROM 1 MAI S.A. –
Pret
16,800.00 LEI
Categorie
ID anunt
#146675
Vizualizari
246x
Data publicare
11/01/2023
Informatii aditionale
Documente
Descriere

Lichidatorul judiciar PricewaterhouseCoopers Business Recovery Services SPRL, Bd. Poligrafiei nr. 1A, clădirea Ana Tower, Sector 1, Bucuresti, anunţă scoaterea la vânzare, prin negociere directă, cu supraofertare, în condițiile enunțate în prezentul anunț, a următoarelor active aflate în proprietatea UPETROM 1 MAI S.A. – în faliment:
Rețeaua de canalizare situată pe amplasamentul Incintei de nord, din Ploiești, str. 1 Decembrie 1918, nr. 1, jud. Prahova, care traversează imobile cu următoarele numere cadastrale: 142829, 148063, 145563, 148064, 133548, 147751, 145293, 148786, 123526.
Valorificarea activelor va avea în vedere o procedura de vanzare competitiva, prin negociere directă urmată de supraofertare.
Ofertele care pot fi trimise Lichidatorului judiciar în cadrul procedurii de supraofertare vor conține un preț de minim 16.800 lei (la care se adaugă TVA, dacă este cazul, conform Codului Fiscal) și reprezintă prețulul ofertei inițiale la care a fost adaugat pasul de supraofertare de 5% din acesta.
Termenul limită de depunere a ofertelor îmbunătățite (supraofertelor) la minim prețul indicat mai sus, este data de 23 Ianuarie 2023.
Ofertele îmbunătățite (supraofertele) se vor depune în plic închis la sediul Lichidatorului judiciar, respectiv: Bld. Poligrafiei nr. 1A, Clădirea AnaTower, Etaj 24, sector 1, București și vor cuprinde cel puțin următoarele informații: denumirea persoanei ofertante, domiciliul/sediul, CIF, numărul de identificare în registrele speciale (în cazul persoanelor juridice), menționarea bunurilor pentru care se depune oferta, prețul oferit, adresa de e-mail pe care se pot comunica documente de corespondență. La oferta îmbunătățită se va atașa obligatoriu dovada constituirii unei garanții de către ofertant in valoare de minimum 10% din Oferta inițială (exclusiv TVA).
În cazul în care se primesc supraoferte în condițiile menționate anterior, Lichidatorul judiciar va negocia în sens crescător prețul cu toți ofertanții, pornind de la prețul cel mai mare ofertat, în vederea maximizării, iar adjudecarea se va face către ofertantul care oferă cel mai mare preț.
Plata integrala a prețului se va face prin virament bancar cel târziu la data încheierii contractului de vânzare.
Cumpărătorii își asumă aceste reguli ale vânzării, aprobate de creditorii societății. Informații suplimentare se pot obține la adresele de mail: [email protected] si [email protected]. Telefon: 021.225.30.00. Fax: 021.225.36.50.
Persoane de contact: Medina Nicolescu si Corneliu Musat.