Vânzătorul încărca orice imagini
Bunuri mobile
Informatii aditionale
Documente
Descriere
Subscrisa, ENSO S.P.R.L, cu sediul social in București, Piața CHARLES DE GAUELLE, Nr. 15, Bloc CHARLES DE GAUELLE PLAZA, Etaj 3, Apartament Biroul 325REGISTER05, Sector 1, desemnata lichidator judiciar de catre Tribunalul Dolj in dosarul nr. 3054/63/2025, in cauza privind debitorul MOBDECOPRINT SRL cu sediul în Craiova, strada Bariera Vilcii, nr.15, jud. Dolj, cod de identificare 40224708, inregistrata la Registrul Comertului sub nr. J2018002745160 conform prevederilor Legii 85/2014 si al Regulamentului de vanzare aprobat in cadrul Adunarii Creditorilor din data de 14.08.2026, organizeaza licitatie publica la data de:
- 23.09.2026, ora 15.00, cu reluare la:
- 30.09.2026 ora 15.00,
- 07.10.2026, ora 15.00,
pentru vanzarea bunurilor mobile din patrimoniul debitorului:
NR. IDENTIFICARE VALOARE
la 100%
1 Centru de prelucrare ROUTER CNC 84.687
2 Masina de aplicat cant pe suprafata curba 8.010
TOTAL 92.697 lei
Licitatia se va desfasura la punctul de lucru din Craiova, strada Stirbei Voda, nr. 30, judetul Dolj, in conditiile prevazute de Legea 85/2014 si al Regulamentului de vanzare aprobat in cadrul Adunarii Creditorilor din data de 14.08.2026.
Cu privire la TVA se vor aplica prevederile Codului Fiscal in vigoare la data transferului dreptului de proprietate.
Toti cei care pretind vreun drept asupra bunurilor, vor anunta in scris lichidatorul judiciar, inainte de data licitatiei.
Toti cei interesati a cumpara bunurile trebuie sa se prezinte la termenul de vanzare, la locul fixat in acest scop si pana la acel termen sa prezinte oferte de cumparare.
Taxa de participare la licitatie este in cuantum de 1.500 lei, exclusiv TVA reprezentand contravaloarea caietului de sarcini.
Participarea la licitatie este conditionata de achitarea unei garantii de 10% din pretul de evaluare, pentru bunurile ce fac obiectul licitatiei, in contul lichidarii deschis pe numele MOBDECOPRINT SRL,CUI 40224708, prin ordin de plata, C.E.C barat, chitanta eliberata de societatea debitoare sau consemnarea garantiei la C.E.C.
