Autentificare membru UNPIR | Presă & Relații Publice: [email protected]
Categorii

Vânzătorul încărca orice imagini Vânzătorul încărca orice imagini

Informatii aditionale

Data licitatie: 02/09/2026
Ora licitatie: 12:00
Tip Vanzare: Licitatie publica

Documente

Debitor: S.C. MARY COM IMPEX S.R.L.

Descriere

QR CODE
Subscrisul, C.I.I. Dascălu Constantin, cu sediul în mun. Botoşani, str. Calea Naţională nr. 97, parter, jud. Botoşani, reprezentată prin avocat Dascălu Constantin – Lulu, în calitate de lichidator judiciar al debitorului Societatea MIRAN IMPEX SERVICE S.R.L., cu sediul în mun. Botoşani, str. Popăuți nr. 10, pavilion administrativ, corp A, etaj 1, jud. Botoşani; Nr. de ordine în Registrul Comerțului: J07/45/2011, CUI: 28039108, desemnat prin Încheierea nr. 253 din 17.12.2021, pronunţată în dosarul nr. 2948/40/2021 al Tribunalului Botoşani, anunță scoaterea la vânzare, prin licitație publică cu strigare, în temeiul art. 154 alin. (2) și art. 156 din Legea nr. 85/2014, coroborat cu art. 769 și urm. din noul Cod de procedură civilă și în conformitate cu Hotărârea Adunării Creditorilor din data de 12.06.2026 ora 14.00, prin care s-a aprobat modalitatea de valorificare prin negociere directă, pe bază de ofertă de cumpărare directă depusă de un ofertant inițial,
ADUCE LA CUNOȘTINȚĂ PUBLICĂ CĂ PRIN PREZENTA DISPUN:

Faptul că s-a aprobat vânzarea directă pe bază de ofertă deja aprobată pentru următoarele bunuri mobile din patrimoniul debitorului la data de 02.09.2026 ora 12:00, la sediul profesional al lichidatorului judiciar din mun. Botoşani, str. Calea Naţională nr. 97, parter, jud. Botoşani:
1. Plăci video (274 buc.) în valoare de 8.299 lei;
2. Accesorii (riser, carduri, ventilator, cabluri, mufe, adaptoare) în valoare de 944,40 lei;
3. Procesoare (39 buc.) în valoare de 383,40 lei;
4. Plăci de bază (43 buc.) în valoare de 841,76 lei;
5. Surse (63 buc.) în valoare de 1.161,72 lei;
6. SSD-uri (45 buc.) în valoare de 542,52 lei;
7. Cutie piese – cabluri diverse (1 buc.) în valoare de 108 lei;
8. Plăci video separate (7 buc.) în valoare de 359,90 lei;
Bunurile se află într-o stare corespunzătoare vârstei cronologice a acestora și sunt libere de sarcini.
Preţurile de adjudecare aprobate de creditori nu includ T.V.A..
CONDIȚII PRIVIND LICITAȚIA
1. Persoanele interesate să cumpere bunurile la un preț superior ofertei aprobate de creditori pot depune contraoferte scrise, ferme și necondiționate. Orice contraofertă primită de la terți trebuie să fie superioară prețului aprobat menționat mai sus (cu un pas de supralicitare de minim 5% sau 10%).
2. Dacă se primesc contraoferte valabile și superioare, lichidatorul judiciar va ține sedința de negociere/licitație între ofertantul inițial și supraofertanți la data de 02.09.2026 ora 12:00.
3. În cazul în care nu se depune nici o contraofertă superioară până la termenul limită, bunurile vor fi adjudecate definitiv către ofertantul inițial, la prețul aprobat de creditori.
4. Persoanele care doresc să cumpere bunurile mobile la licitație pentru ca o contraofertă să fie luată în considerare sunt obligate să depună până la termenul stabilit pentru vânzare, conform art. 768 alin. 1 Cod de procedură civilă - o garanție de participare reprezentând 10% din prețul de începere a licitației pentru termenul respectiv, la sediul lichidatorului judiciar, C.I.I. Dascălu Constantin-Lulu din mun. Botoşani, str. Calea Naţională nr. 97, parter, jud. Botoşani. Termenul limită pentru depunerea ofertei de cumpărare însoțite de dovada consemnării este ziua premergătoare licitației, cu excepția ofertelor de cumpărare cel puțin egale cu prețul de începere a licitației, care pot fi depuse inclusiv în ziua licitației. Totodată, persoanele prevăzute mai sus vor avea obligația de a depune, odată cu dovada consemnării garanției și oferta de cumpărare, copie de pe C.I.(cartea de identitate), iar în cazul persoanelor juridice copie de pe certificatul de înregistrare fiscală. Nu au obligația de a depune garanția prevăzută mai sus, în conformitate cu prevederile Codului procedură civilă, creditorii urmăritori sau intervenienți; persoanele care, împreună cu debitorul, au asupra bunurilor mobile urmărite un drept de proprietate comună pe cote-părți sau sunt titularii unui drept de preempțiune, decât pentru a acoperi, dacă este cazul, diferența dintre valoarea garanției și propria creanță.
5. Titularul unui drept de preempțiune care nu a participat la licitație nu va mai putea să își exercite dreptul după adjudecarea bunului imobil/mobil, conform prevederilor art. 770 Cod procedură civilă
6. Poate participa la licitație, în calitate de licitator, orice persoană care are capacitate deplină de exercițiu, precum și capacitatea să dobândească bunurile ce se vinde, conform art. 767 alin. 1 Cod de procedură civilă.
7. În cazul în care persoanele care vor să participe la licitație sunt reprezentate prin mandatar, mandatarul va avea obligația de a prezenta, în original, o procură special autentică.
8. Persoanele care vor vă participe la licitație se vor prezenta personal la locul ținerii licitației, la data și ora stabilite pentru vânzare, la sediul C.I.I. Dascălu Constantin-Lulu, având asupra lor cartea de identitate.
Pentru orice alte realții suplimentare: 0744/511.443; 0231/531.373

Detalii vanzator

Localizare

Romania, Botosani, Botosani
Calea Nationala Nr 97 Parter

Adresa de e-mail a vanzatorului

Inchide
.
- mu puteti copia si lipi adresa de email, trebuie s-o rescrieti
- nu tirimite spam
- pune doar intrebari legate de acest produs
- nu fi nepoliticos
Buna! Autentificare membrii UNPIR pentru a obține mai mult.
Prima pagina Cauta Autentificare membrii UNPIR
Rafinează căutarea
Cuvant cheie(ID anunt)
Categorie
Locatie

Judet

Poze
Avansat