Autentificare membru UNPIR | Presă & Relații Publice: [email protected]
Categorii

Listarea a expirat.
Vânzătorul încărca orice imagini Vânzătorul încărca orice imagini

Informatii aditionale

Data licitatie: 05/12/2023
Ora licitatie: 14
Tip Vanzare: Licitatie publica

Documente

Debitor: MARAMI CONSTRUCT SRL

Descriere

QR CODE
Subscrisa CASA DE INSOLVENTA IONESCU SI SAVA S.P.R.L., cu sediul social in Bucuresti, str. Caderea Bastiliei nr. 33, sector 1, cod de identificare fiscală 29134213, număr de înscriere în tabloul practicienilor in insolvenţă RFO II – 0563, in calitate de lichidator judiciar al ALPHA CONSTRUCT SRL, Cod de identificare fiscala 1593496, sediul social: Mun. Bucuresti, Str. Soseaua Mihai Bravu, nr. 327, bloc 54, scara 2, et. 8 ap. 54, sector 3, numar de ordine in Registrul Comertului J40/11460/1991, conform incheierii din data de 08.12.2021 pronuntata de Tribunalul Bucuresti, Sectia a VII a Civila in dosarul nr. 20142/3/2021, in baza deciziei adunarii creditorilor coroborat cu prevederile Actului Constitutiv al Societatii Bursa Romana de Marfuri SA ,
Organizeaza licitatie publica cu strigare, in conformitate cu dispozitiile Codului de Procedura Civila si ale Legii nr. 85/2014, la sediul lichidatorului judiciar din Bucuresti, str. Caderea Bastiliei nr. 33, sector 1, in data de 05.12.2023, ora 14:00, iar in caz de nevalorificare in data de 19.12.2023, ora 14.00, pentru vanzarea in bloc a unui numar de 13 de actiuni detinute de ALPHA CONSTRUCT SRL la BURSA ROMANA DE MARFURI SA, la pretul de pornire al licitatiei 113.670 lei ( la care se aplica TVA sau nu in functie de prevederile Codului Fiscal in vigoare la acea data).
In conformitate cu prevederile art. 91 din Legea 85/2014, bunurile instrainate de catre lichidatorul judiciar sunt dobandite libere de orice sarcini.
Persoanele care doresc sa participe la licitatie sunt invitate ca la termenul de vanzare sa se prezinte la locul fixat, in acest scop si in conformitate cu prevederile regulamentului de valorificare si a prevederilor legii nr. 85/2014, sunt obligate sa depuna o cautiune , cu minim 24 de ore anterior datei fixate pentru termenul de licitație reprezentand 10% din pretul de incepere a licitatiei in contul averii debitoarei SC ALPHA CONSTRUCT SRL RO97 BREL 0002 0025 7861 0100 deschis la LIBRA INTERNET BANK .
Dovada consemnarii va fi atasata ofertei de cumparare. Conditiile de participare si actele necesare sunt prevazute in caietul de sarcini care se poate achizitiona de la sediul ales al lichidatorului judiciar cu minim 24 de ore anterior datei fixate pentru termenul de licitație. Pretul de achizitie al caietului de sarcini este de 5.000 lei + T.V.A care se poate achita in numerar sau in contul RO03 BREL 0002 0008 2867 0100 deschis la LIBRA INTERNET BANK pe numele lichidatorului judiciar CASA DE INSOLVENTA IONESCU SI SAVA, CIF 29134213.
Prin prezenta publicatie de vanzare se aduce la cunostinta publica faptul ca sunt invitati toti cei care pretind vreun drept asupra bunurilor sa il aduca la cunostinta lichidatorului judiciar inainte de data stabilita pentru vanzare, sub sanctiunea decaderii.
Toate detaliile privind vanzarea pot fi obtinute de la sediul lichidatorului judiciar, situat in Bucuresti, str. Caderea Bastiliei nr. 33, sector 1, de luni pana vineri, intre orele 09.00–16.00. Persoana de contact: Purcarea Sanda; e-mail: [email protected], [email protected]; telefon: 0733.786.188; 021.314.02.54.

Detalii vanzator

Seller's picture
Membru UNPIR

Localizare

Romania, Bucuresti, Bucuresti

Adresa de e-mail a vanzatorului

Inchide
.
- mu puteti copia si lipi adresa de email, trebuie s-o rescrieti
- nu tirimite spam
- pune doar intrebari legate de acest produs
- nu fi nepoliticos
Buna! Autentificare membrii UNPIR pentru a obține mai mult.
Prima pagina Cauta Autentificare membrii UNPIR
Rafinează căutarea
Cuvant cheie(ID anunt)
Categorie
Locatie

Judet

Poze
Avansat