Autentificare membru UNPIR | Presă & Relații Publice: [email protected]
Categorii

Vânzătorul încărca orice imagini Vânzătorul încărca orice imagini

Informatii aditionale

Data licitatie: 07/09/2026
Ora licitatie: 10
Tip Vanzare: Licitatie publica
Suprafata: 5000 MP
Tip teren: Extravilan

Documente

Debitor: MIZARA IMPEX SRL

Descriere

QR CODE

ANUNȚ PRIVIND VÂNZAREA PRIN LICITAȚIE PUBLICĂ

Subscrisa Cabinet Individual de Insolvență IORGA MIHAELA, cu sediul ales în municipiul Brăila, Str. Școlilor nr. 1, jud. Brăila, fax: 0239/634904, e-mail: [email protected], în calitate de lichidator judiciar al debitoarei SC MIZARA IMPEX SRL (în faliment, in bankruptcy), în conformitate cu prevederile Legii nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenței și de insolvență și potrivit strategiei de valorificare aprobate,
ORGANIZEAZĂ:
În data de 07.09.2026, ora 10:00, la sediul lichidatorului judiciar, LICITAȚIE PUBLICĂ cu strigare, deschisă, cu pas de supralicitare de 10% din prețul de pornire, pentru vânzarea următorului bun imobil aflat în patrimoniul debitoarei:
• Teren extravilan în suprafață totală de 5.000 mp, situat în Comuna Măneciu, Sat Măneciu-Ungureni, punctul „Plaetu”, jud. Prahova, identificat prin T 71, P F962/3.
Condiții de vânzare și participare:
1. Regimul juridic: Bunul imobil se vinde liber de orice sarcini, ipoteci sau alte drepturi reale, în conformitate cu efectele prevăzute de legislația insolvenței.
2. Repetarea procedurii: În ipoteza neadjudecării bunului la termenul din data de 07.09.2026, licitația publică se va repeta în aceleași condiții de preț și locație în fiecare zi de luni, la aceeași oră, până la valorificarea integrală a activului.
3. Documentația de licitație: Condițiile tehnice, juridice și financiare pe care trebuie să le îndeplinească ofertanții sunt detaliate în Caietul de Sarcini. Acesta poate fi achiziționat de la sediul lichidatorului judiciar contra sumei de 1.500 lei (exclusiv TVA).
4. Înscrierea la licitație: Persoanele interesate au obligația de a depune documentația completă de participare și ofertele ferme de cumpărare la sediul lichidatorului judiciar cu cel puțin 48 de ore înainte de data și ora fixate pentru desfășurarea licitației.
5. Prețul de pornire: Ședința de licitație va începe de la prețul cel mai mare rezultat din ofertele scrise depuse de participanți.
Informații suplimentare pot fi obținute la numărul de telefon 0740.108.586 sau la adresa de e-mail [email protected].
LICHIDATOR JUDICIAR,
CII IORGA MIHAELA


Detalii vanzator

Localizare

Romania, Braila, Braila
Strada Scolilor , Nr 1

Adresa de e-mail a vanzatorului

Inchide
.
- mu puteti copia si lipi adresa de email, trebuie s-o rescrieti
- nu tirimite spam
- pune doar intrebari legate de acest produs
- nu fi nepoliticos
Buna! Autentificare membrii UNPIR pentru a obține mai mult.
Prima pagina Cauta Autentificare membrii UNPIR
Rafinează căutarea
Cuvant cheie(ID anunt)
Categorie
Locatie

Judet

Poze
Avansat